Owsianka z sezonowymi owocami


logo5

Najlepsze i najzdrowsze z możliwych śniadań! Uwielbiamy je z mężem:) oprócz niesowitych walorów zdrowotnych ( skarbnica witaminy B6, B1,C) ten wynalazek z epoki starożytnej, eksportowany w średniowieczu jest uważany za najzdrowszy posiłek na świecie. Co w tym wszystkim jest najlepsze? Że można ją przyrządzić w pyszny sposób…:)

5 min

składniki:

6 łyżek płatków owsianych
500 g jogurtu naturalnego
1 banan
truskawki/borówki amerykańskie
miód/syrop klonowy/cukier

Hit na naszej liście śniadaniowej! Znalazłem kiedyś owsiankę na pierwszym miejscu wśród najbardziej wartościowych produktów. Ciężko określić wiarygodność źródła, niepodważalnie reguluje jednak trawienie i posiada całe mnóstwo wartości odżywczych.

Zaraz po przebudzeniu wstaw wodę w czajniku, elektryczny upora się z jej zagotowaniem w kilka minut, odmierz 6 łyżek płatków owsianych i zalej je w kubku gorącą wodą. Teraz jest czas na poranną toaletę. Po 5 minutach płatki odcedzamy przy pomocy sitka, tak by pozbyć się całej wody. Kroimy owoce, tutaj jest pełna dowolność i zalewamy je oraz płatki jogurtem. Proponowane dodatki, to miód, syrop klonowy lub po prostu cukier. Na wierzch można zetrzeć trochę czekolady. To lekkie i bardzo pożywne śniadanie, zdrowe, smaczne i na słodko 😉

SMACZNEGO
Ania i Marcin

logo1

logo4

logo9

logo8

Tagi: , , , ,

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz i dołącz do dyskusjii!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *